Ford: hodnocení Tour de Corse

Grönholm dokončil Tour de Corse na druhém místě a v celkovém pořadí MS stále vede s náskokem čtyř bodů na Sebastiena Loeba

Marcus Grönholm a Timo Rautiainen dokončili Tour de Corse na druhém místě a v celkovém pořadí MS stále vedou s náskokem čtyř bodů na Sebastiena Loeba. Bylo to již jedenácté umístění na stupních vítězů v letošní sezóně Mistrovství světa, ve které se doposud jelo třináct závodů. Druhá posádka továrního týmu Ford Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen po páteční nehodě zbylé dva dny zajížděla velmi dobré časy a podařilo se jim získat alespoň jeden bod do hodnocení značek. Ford stále vede před Citroenem o 32 bodů a je na nejlepší cestě zvítězit v tomto hodnocení stejně jako v minulém roce.

Marcus Grönholm se v průběhu první etapy ujal vedení, ve kterém ho ale po páté RZ vystřídal Sebastien Loeb a o toto umístění se i přes velkou snahu finského „Bosseho“ nenechal připravit. „Nemohl jsem zde vyhrát, takže jsem alespoň obsadil nejlepší zbývající místo. Loeb mě na jeho domácím podniku připravil pouze o dva body a já po dvou asfaltových soutěžích ve dvou týdnech stále vedu průběžné pořadí MS. Asfalt je povrh, který mám rád ze všech nejméně a musel jsem hlavně v neděli jet opravdu hodně rychle, abych za sebou udržel finišujícího Daniho Sorda. V pátek jsem jel se Sebem vyrovnaný závod, ale v sobotu jsem mu už nestačil, i když se mi zdá, že na asfaltu jsem se od minulé sezóny dost zlepšil,“ říká spokojeně Marcus Grönholm.

Mikko Hirvonen v pátek musel odstoupit poté, co trefil betonovou zídku ve velké rychlosti, ale v rámci SupeRally nastoupil v sobotu do závodu z 63. pozice. Neustále se posouval pořadím a měl hlavně za úkol kontrolovat po oba dva zbývající dny svůj rozpis pro nadcházející ročníky. Na poslední šestnácté RZ byl pak odměněn jeho výkon posunem na třinácté místo celkového pořadí a ziskem jednoho bodu pro tým. „Byl to víkend, kdy to s námi šlo stále nahoru a dolů, ale nakonec je to OK. Nemyslel jsem si, že bych mohl pokračovat, poté co jsem v pátek viděl, jak moc je auto poničené. Ale mechanici odvedli fantastickou práci a jsem rád, že jsem získal alespoň ten jeden bod pro tým. Bylo dobré pokračovat a získat tak znovu ztracenou sebedůvěru a také jsem udělal nějaké změny v rozpisu, které se nám budou v příštím roce určitě hodit."

Malcolm Wilson byl s konečným výsledkem spokojen: „Marcus zajel skvěle na podniku, který nepatří k jeho oblíbeným, a Mikko se dokázal probojovat zpět na bodovanou pozici z hloubi startovního pole. Byl to celkově dobrý výkon obou posádek ke konci sezóny, kdy se počítá úplně každý získaný bod.“

Seriál MS se nyní opět vrátí na šotolinu do Japonska. Rally Japan se bude konat v termínu 25.-28. října a centrum bude mít ve městě Obihiro na ostrově Hokkaido.

Komentářů celkem: 1
15. 10. 2007 21:021
0 0
Je to zajímavý.Oba Gronholmovi průjezdy v pátečních erzetách,který sem viděl,mě připadly na oko podstatně pomalejší než Loebovi a tak sem se večer dost divil,že Marcus vede.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!