Škoda Motorsport po první etapě

Šesté, třinácté a patnácté místo patří jezdcům týmu Škoda Motorsport po prvních devíti rychlostních zkouškách Finské rallye.

Šesté, třinácté a patnácté místo patří jezdcům týmu Škoda Motorsport po prvních devíti rychlostních zkouškách Finské rallye. Za sebou mají 117,59 kilometrů a čeká je poslední, krátká divácká supererzeta Killeri. Nejlepší pozici drží Jani Paasonen, následován svými týmovými kolegy Toni Gardemeisterem a Arminem Schwarzem. a vedoucího Marcuse Grönholma ztrácí 51,7 vteřiny.

Jani byl mezi deseti nejrychlejšími jezdci v každé rychlostní zkoušce dnešního dne a nejlepšího umístění dosáhl na pátém měřeném úseku (Laukaa), kdy mu patřila čtvrtá příčka. Toni Gardemeister se dnes do Top10 propracoval dvakrát, na RZ3 a RZ7.


Foto: Petr LUSK eWRC.CZ

Po téměř měsíc trvajícím období špatného počasí si dnes Finsko užívalo krásného letního dne, čehož využily davy nadšených fanoušků, rozmístěných v lesích okolo trati i v servisní zóně. Všudypřítomnými vlajkami tu povzbuzují své hrdiny.

Jani Paasonen: "Všechno je fantastické! Neměl jsem s autem sebemenší problém a cítím se velmi uvolněný. Když bude potřeba, mohu ještě trochu zrychlit, protože zatím jedu tak na 98%."

Toni Gardemeister: "Během prvních tří rychlostních zkoušek bylo všechno v pořádku a Fabia WRC jela tak, jak jsme předpokládali. Na startu do čtvrtého úseku se ale něco stalo s ALS a po deseti kilometrech jsem už jel téměř bez turba. Stejné to bylo i na dalších rychlostních zkouškách, tedy téměř 45 kilometrech. Mrzí mě to, protože do čtvrté erzety jsem startoval se ztrátou čtyři vteřiny na Janiho a po šesté už to byla minuta a 39 vteřin. Problém je, že zítra budu startovat jako první a traž bude hodně kluzká."

Armin Schwarz: "Pro tuto soutěž mám instrukce, abych jel spíše na jistotu. Myslím ale, že jsem mohl na první sérii rychlostních zkoušek trochu přidat. S autem nejsou žádné problémy, pouze na startu do RZ4 mi zhasl motor. Manfred říkal, že jsme tím ztratili 27 vteřin. Mě připadal ten čas, než motor znovu naskočil, mnohem delší!"

Martin Mühlmeier (vedoucí týmu Škoda Motorsport): "Podle výsledků našich posledních testů a simulace celé soutěže jsme věřili, že by Fabia WRC měla být schopna soupeřit s první desítkou špičkového pole vozů kategorie WRC. Tak dobré prozatímní umístění je pro nás velmi uspokojivé a prokazuje skutečný výkon našeho vozu."

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!