Škoda Motorsport po druhé etapě

Šesté, osmé a dvanácté místo patří jezdcům týmu Škoda Motorsport po druhé etapě Finské rallye.

Na šestém, osmém a dvanáctém místě se postaví na start poslední divácké supererzety Killeri jezdci týmu Škoda Motorsport Jani Paasonen, Toni Gardemeister a Armin Schwarz. Jani navázal na své včerejší výkony a ve všech sedmi dnešních rychlostních zkouškách dosáhl časů mezi desítkou nejlepších. Znovu tak prokázal možnosti Fabie WRC. Po 285,39 kilometrech ztrácí na vedoucího jezdce 50,2 vteřiny. Toni se propracoval do top 10 šestkrát a na legendárním úseku Ouninpohja dosáhli oba finští jezdci shodného, šestého nejlepšího času."

Poslední den Finské rallye tvoří pouze čtyři rychlostní zkoušky (95,26 kilometrů). První jezdec je očekáván na cílové rampě ve 14:56 místního času (13:56 v ČR).

Jani Paasonen: "Dnešek byl plný obtížných erzet, na kterých se dalo rychlou jízdou hodně získat. Fabia byla perfektní a to samé se, myslím, dá říci i o mé pozici. Zítřejší čtyři rychlostní zkoušky nejsou nijak obtížné, takže nebude snadné někoho dostihnout, nebo být naopak dostižen. Pojedu na jistotu a budu se snažit udržet současnou pozici."


Foto: Petr LUSK eWRC.CZ

Toni Gardemeister: "Ráno se mi zdálo, že auto nemá vůbec žádnou přilnavost a trochu to ovlivnilo mé sebevědomí. Projevilo se to i na mých časech, ale v průběhu dne jsem se začal cítit za volantem lépe a lépe. Doufám, že si zítra ještě alespoň o jedno místo polepším."

Armin Schwarz: "Držím se týmové strategie a snažím se bez zbytečného riskování dojet až do cíle. Dneska jsme viděli, jak snadné je tu udělat chybu a ve Finsku může mít i malé zaváhání velké následky. Měl jsem trochu problémy s brzdami, ale na mé pozici se to neodrazilo."

Martin Mühlmeier (vedoucí týmu Škoda Motorsport): "Jani opět ukázal, jakých výkonů je Fabia WRC schopna a na konci druhého dne máme dva jezdce na bodovaných pozicích. Toniho a Armina provázelo pár problémů, ale oba udělali přesně to, co jsme po nich chtěli. Věříme, že dojedeme do cíle s výsledkem, pro který jsme všichni tak tvrdě pracovali."

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!