1. 9. 2004 00:00 − 2380× − 0

Fin Jani Passonen pojede jubilejní Pražský sprint

Včera odpoledne přiletěl do Prahy finský jezdec Jani Paasonen, který se nedávno ve Finské rallye blýskl šestým místem za volantem Fabie WRC.

Včera odpoledne přiletěl do Prahy finský jezdec Jani Paasonen, který se nedávno ve Finské rallye blýskl šestým místem za volantem Fabie WRC. Právě tento vůz dnes jezdec v utajení na Zlínsku testoval, ale po jeho příletu ho čekal také závodník a šéf týmu Commerz racing Jaroslav Honzík a Stanislav Minařík (FAS). Tématem jejich jednání bylo doladění účasti Fina na jubilejním desátém Pražském rallyesprintu, který začátkem prosince zakončí tuzemskou soutěžní sezónu.

Pro české fandy rallyového sportu to jistě bude lahůdka, přitom lze již nyní prozradit, že v jednání je start i jeho několika dalších velmi známých krajanů. Paasonen sice nepojede s Fábií WRC, ale s Mitsubishi Lancerem, tedy s vozem, se kterým je téměř dokonale sžitý.

„Na letišti jsme se společně s Ing. Stanislavem Mináříkem se sympatickým a usměvavým Finem sešli, abychom dohodli jeho účast v týmu Commerz racing, kde pojede po boku svých starších a úspěšných krajanů. Jinak je Jani typický Fin – nenápadný a velice skromně vystupující, ochotný a vůbec nepůsobící jako borec, který vede v MS skupinu N. A navíc téměř bez tréninku poráží při prvním startu s Fábií WRC pravidelné účastníky mistrovství světa, včetně továrních posádek.“

Připomeňme, že pražský tým vloni zorganizoval start Fina Timo Salonena rovněž na Pražském sprintu. I on by měl do Prahy opět přijet, ale momentálně záměr komplikují jeho menší zdravotní problémy.

„Myslím, že fanoušek desátého Pražského rallysprintu se má na co těšit. Moc mu budeme držet na Britské rallye palce a doufáme, že by mu případné tovární angažmá mohlo klapnout,“ zakončuje Jaroslav Honzík, který poslední dobou střídá starty na okruzích se starty v rallye. Soutěže jej sice nadchly, ale nemá na ně dostatek času. Na okruzích pak startuje především ve vytrvalostních závodech ve voze Porsche RS společně se slovenským jezdcem Rudolfem Machánkem. Při posledním startu na okruhu v Mostě skončili přes menší technické problémy na třetím místě. Jaroslav Honzík v Praze pojede rovněž s lancerem.

Tisková informace týmu Commerz racing
V Brně 1. září 2004

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!