Škoda Motorsport po druhé etapě

Toni Gardemeister sjel na RZ14 z trati. Než se vůz podařilo vyprostit, uběhlo dlouhých 30 minut. Jani Paasonen byl nucen odstoupit během dvanácté rychlostní zkoušky pro poruchu spojky jeho Fabie WRC.

Barvy týmu Škoda Motorsport hájil až do konce druhého dne Britské rallye už jen Toni Gardemeister. Patřila mu desátá příčka průběžného pořadí, když na RZ14 sjel z trati. Než se vůz podařilo vyprostit, uběhlo dlouhých 30 minut. Jani Paasonen byl nucen odstoupit během dvanácté rychlostní zkoušky pro poruchu spojky jeho Fabie WRC.

Podmínky během druhého dne byly opět extrémně náročné. Ranní hustý déšť proměnil tratě v hluboké řečiště se spoustou bláta. Toni i Jani ale zajížděli časy srovnatelné s těmi nejlepšími.

Poškození třetí Fabie WRC, se kterou se včera večer Armin Schwarz několikrát převrátil, se ukázalo natolik rozsáhlé, že nebylo možné ji opravit tak, aby s ní mohl německý jezdec bezpečně znovu vyrazit na trať. Jani Paasonen ale bude mít zítra příležitost využít systému SupeRally a do poslední etapy nastoupí.

Zítřejší čtyři rychlostní zkoušky tvoří nejkratší etapu Britské rallye. Devadesát měřených kilometrů ale zahrnuje dva náročné průjezdy druhého nejdelšího úseku celého podniku. Soutěž bude zakončena poslední diváckou supererzetou v Cardiffu.

Toni Gardemeister: “První tři dnešní rychlostní zkoušky byly velmi promáčené a kluzké. Nám se ale podařilo získat dobrou přilnavost a zajet dost rychlé časy. Při druhých průjezdech to byla jízda jako po skále, ovšem se silnou vrstvou bláta na povrchu. To už jsme neměli přilnavost skoro žádnou. Když jsme sjeli do příkopu, myslel jsem, že pro nás soutěž skončila. Paavo však sehnal dostatek ochotných diváků, kteří nás dostali zpět na cestu. Ztratili jsme ale veškerou šanci na dobré umístění.“

Jani Paasonen: “Odstoupení bylo pro mě velkým zklamáním, protože od rána šlo všechno hladce. Na druhé erzetě jsme zajeli sedmý čas, ale na RZ11 už jsme měli problém s řazením. Pokusili jsme se ho v cíli odstranit, ale na následující rychlostní zkoušce to bylo stejné a nemohli jsme takto dále pokračovat.“

Martin Mühlmeier (vedoucí týmu Škoda Motorsport): “Je velká škoda, že jsme přišli o Janiho, protože to byl vůbec první technický problém, který se o tomto víkendu na Fabiích WRC objevil. Oba jezdci byli dopoledne dost rychlí, ale malá chyba vyřadila Toniho z bojů o umístění na předních pozicích.“

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!