28. 5. 2008 19:05 − 2372× − 11

Marcel Svačina v Lužických Horách úspěšně

Druhý start v rámci K4 Poháru si připsali Marcel Svačina s Tomášem Kunovským v Lužických Horách.

Druhý start v rámci K4 Poháru si připsali Marcel Svačina s Tomášem Kunovským v Lužických Horách.

Do druhého pohárového klání mohla posádka z Holešova nastupovat s mírným optimismem. V úvodním vyškovském soutěžení dokázali Marcel s Tomášem vybojovat pátou příčku v hodnocení poháru a vítězství ve své třídě SA/2, přesto jezdec před měřením sil v Lužických Horách zůstával nohama na zemi. „Rozhodně máme co zlepšovat a doufám,že se nám to bude dařit už při další soutěži,“ říkal Marcel po dokončení vyškovských bojů. Pro soutěž v severních Čechách tak byl stanoven plán podobný tomu pro Vyškov.

„Na Rallye Lužické Hory jsme odjížděli s přáním spatřit cíl a pokud možno vyvarovat se chybám o něco lépe, než ve Vyškově,“ objasňuje Marcel plány posádky před startem, a pokračuje: „Rychlostní zkoušky na této soutěži byly však velmi technické a těžké a proto jsme už v najíždění kladli velký důraz na správně napsaný rozpis. Zpětně ale musím přiznat, že ne všude se nám to úplně podařilo a z toho pramenily jezdecké chyby, kterých jsem se dopustil.“

Úvodní rychlostní zkouška se posádce zcela jistě nepovedla úplně podle představ. V cíli z toho bylo 48. místo absolutně, 5. v hodnocení PČR a 2. ve třídě, když na Martina Kašíka s Cliem ztrácel Marcel 12,4 s a to bylo po 16,8 kilometrech docela dost.


Foto: Irena Študantová

Na následujícím testu si posádka ale dokázala polepšit i přes mírná zaváhání absolutně o 8 míst, v poháru to stačilo na postup na 4. pozici a současně i do vedení třídy, když miska vah se tentokrát obrátila o 2,8 s v Marcelův prospěch. První dvě zkoušky ale nebyly přesto takové, aby nad jejich průběhem pilot kitové Felicie zrovna jásal. „První měřený test byl v mém podání takřka tragický. Hned ve druhé zatáčce jsme couvali. Následovala nevyrovnaná jízda s dalšími chybami a tím jsme ztratili asi 30 s. V cíli jsem byl na sebe hodně naštvaný.

Ve snaze dohnat ztracený čas jsme hned na druhém testu vylétli z trati na pole a ztratili tím další drahocenné vteřiny. Po zrušeném třetím testu jsem tedy v servise přehodnotil naše dosavadní vystoupení a do druhé sekce jsem zvolil volnější tempo bez snahy něco dohánět,“ komentuje Marcel úvodní polovinu soutěže. Zvolená strategie se nakonec ukázala jako správná, hodnotit se ale mohlo až v cíli a posádku čekaly ještě 3 měřené testy.


Foto: Martin Stanislav – eWRC.cz

34., 36. a znovu 34. čas dovedly posádku na konečné 33. místo absolutní klasifikace. Pokud se k tomu připočte 4. místo v hodnocení poháru a vítězství ve třídě SA/2, mohl by být jezdec spokojen, přesto Marcel ve výkonu sebe i posádky ještě vidí určité rezervy. „Soutěž jsme docela v klidu dokončili, ačkoliv mi Tom trochu zdramatizoval dojezd poslední RZ. V lese na šotolině se ztratil v rozpisu a já musel jet na oči. Ale mimo této chyby předvedl vzhledem ke svým ještě stále nevelkým zkušenostem velice dobrý výkon,“ hodnotí svého parťáka Marcel a nezapomíná ani na zbytek týmu. „Auto fungovalo bez problémů a za to patří poděkování našim mechanikům. Děkujeme také našim partnerům, kteří nás v závodění podporují a věříme, že jsme je výkonem v Lužických Horách nezklamali.“

Druhé dějství letošního pohárového seriálu mají tak Marcel Svačina a Tomáš Kunovský za sebou. Nyní čeká celý tým příprava na další soutěž, kterou bude Rallye Krkonoše. Již dnes je také jasné, že mimo původní plán se posádka představí také na takřka domácí Kopné.

Stále také probíhá soutěž Marcela společně s eWRC.cz, která byla pro neakreditované fotografy a kameramany vyhlášena na začátku sezóny. Nejlepší videozáběr a foto, které zachytí Marcela s Tomášem v akci před koncem sezóny vyhodnotíme a výherci bude nabídnuto svezení při testu, před závěrečnou sprintrally na „horkém“ sedadle spolujezdce. Stále tak můžete posílat své záběry z rally Lužické Hory na adresu ms.auto@seznam.cz.


Marcel Svačina – onboard Lužické hory – RZ 4

Komentářů celkem: 11
28. 5. 2008 20:27
0 0
Nádherné autosmajlík
28. 5. 2008 20:59
0 0
Auto hezké ale jezdí nějak moc v zadusmajlík Jde vidět že Svačina je začátečník a feldu nevyužije,na videu to jde vidět. Ale feldy jsou super.
28. 5. 2008 21:07
0 0
gola: kritika neni na místě, stále se učí a řekl bych že bude dost dobrý. Nemam rad lidi kteří kritizují a nikdy v tom neseděli.
28. 5. 2008 21:08
0 0
Gola : Ale nevykladej, ty odborniku smajlík
28. 5. 2008 22:20
0 0
dohnal: ale já nikoho nekritizuji,jen říkám jak to vidím a jak to je,na tom není nic špatnýho.
28. 5. 2008 23:41
0 0
Jj auto sehr gut.....jestli tam je aspoň drobet snahy po zlepšení(jako že jestli neni 40+ oldies but goldies tak asi jo)tak dopředu nezatracovat..........smajlíksmajlík
PS: Felda, tu si jednou fakt udělám.....
30. 5. 2008 10:38
0 0
gola pokud mrkneš na výsledky z Vyškova a Lužiček 4 a 5 místo v poháru a 1 ve třídě tak moc vzadu asi nejede,žesmajlík
30. 5. 2008 20:59
0 0
gratuluju držím palce do budoucna. Jindra K.
31. 5. 2008 10:01
0 0
Pro Golu-Zdravím všechny.. nezbývá mi než zareagovat.. Je jasné,že auto zatím využívám asi na 60-70% ale i já zatím jedu na 70% svých schopností a myslím,že je to správná cesta vzhledem k tomu,že doposud jsem s Kitem najel asi 150ostrých kilometrů.. Tom má odjeto asi 250km jako mitfára a sedí poměrně v rychlém autě. Až se všichni tři lépe poznáme,tak určitě zrychlím ale zatím nechci tlačit na pilu. Není umění zajet 1rz super časem a hned na druhé to rozvěsit. Navíc jsme hodně omezeni rozpočtem - každá mimořádka pro nás znamená konec sezony. Je velice jednoduché někoho posoudit od klávesnice ale......
Všem ostatním moc děkuji za podporu..
31. 5. 2008 11:10
0 0
2Gola - Kdyby sis skutečně přečetl, co Marcel říká, pochopíš, že on sám se umí k výkonu postavit sebekriticky a když nejede dle svých představ, nedělá, že to tak není, ale umí si to přiznat. S Felicií odjel zatím 2 závody a myslím, že podle výsledku vůbec ne špatně.
Nemůžeš taky čekat, že po dvou sprintech, bude vyhrávat pohár absolutně. Jednak i ostatní kluci umí točit volantem a také Felda i když Kit je Felda a jak jsi třeba viděl ve Vyškově, dvojkolka i když s Honzou Kopeckým za volantem, někdy prostě nestačí.
31. 5. 2008 19:11
0 0
Marcel S.: Napsals to hezky, ale bojím se, že u některých s rozumem nepochodíš. Pro ně je king ten, kdo první vložku vyhraje a na druhé vykácí paseku. Pak si ještě zapláčou nad smůlou a nedostatkem peněz. Drž se a rozum si zachovej. Jsou to vaše peníze a zdraví, jen o úspěchy se budete muset dělit, tak to chodí.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama