Marek Felt - eWRC.cz
21. 9. 2004 00:00 − 2288× − 0

Úspěšný start Petra Bryndy na YU Rally

Posádka Petr Brynda a Pavel Pašek, startující za Czech National Team s vozem Škoda Felicia 1,6 Kit Car startovala o uplynulém víkendu na YU Rally. Po návratu posádky jsme se zeptali na první dojmy ze

Posádka Petr Brynda a Pavel Pašek, startující za Czech National Team s vozem Škoda Felicia 1,6 Kit Car startovala o uplynulém víkendu na YU Rally. Závod se jel v Černé Hoře a na posádky čekalo 20 rychlostních zkoušek o celkové délce soutěže 626,48 km. Rychlostní zkoušky měřily 256,64 km. Brynda začal opatrně, na mokré trati zajel patnáctý čas absolutně. Již na druhé RZ zajel jedenáctý čas a posunul se na dohled první desítky. V průběhu první etapy figurovala příbramsko-plzeňská posádka na devátém až desátém místě absolutně a druhém ve třídě A6. Po závěrečném servisu první etapy již posádce patřilo osmé, bodované místo v European Rally Championship Cup – East. V druhé etapě měl Petr Brynda situaci zcela pod kontrolou a dokonce ještě postoupil na sedmé místo absolutně. Ve třídě A6 celkově obsadila posádka Brynda-Pašek druhé místo a ve skupině A čtvrté.

Po návratu posádky jsme se zeptali na první dojmy ze soutěže.

Jak byste zhodnotili YU Rally?
„Naším cílem bylo zajet do osmého místa absolutně a získat body do hodnocení East European Cup. Soutěž byla technicky náročná, zejména první RZ, kdy pršelo a trať byla extrémě kluzká. V následujících pasážích,i když se už počasí umoudřilo, byly RZ náročné na rozpis, koncentraci a především na techniku.

Potkal Vás během soutěže nějaký technický problém?
„Během soutěže jsme neměli jediný technický problém. Mechanici připravili vůz po nehodě na Barum Rally na jedničku s hvězdičkou. Patří jim naše velké poděkování.“

Jaké jsou Vaše plány na domácí Rally Příbram?
„V Příbrami pojedeme se Škodou Octavií ve třídě A7. S tímto vozem na Rally Bohemia startoval Jarda Starý a vůz připravuje Autospektrum 2000 v Mariánských Lázních. S Octavií pojedeme poprvé a vůz dostaneme k dispozici těsně před Příbramí. S tímto soutěžním voze máme minimum času na seznámení a svezeme se s ním prakticky až během soutěže. Rádi bychom však bojovali o přední příčky ve třídě A7.“