Škoda Motorsport pojede WRC 2005

I v sezoně 2005 bude pravidelným účastníkem světového šampionátu v automobilových soutěžích tovární tým Škoda Motorsport.

I v sezoně 2005 bude pravidelným účastníkem světového šampionátu v automobilových soutěžích tovární tým Škoda Motorsport. O pokračování projektu Fabia WRC rozhodlo tento týden představenstvo automobilky Škoda Auto. Během příprav týmu na víkendovou Italskou rallye byla jeho účast v příští sezoně podpořena i ze strany koncernu Volkswagen.

V roce 2004 tým Škoda Motorsport ze šampionátu vystoupil, aby se mohl věnovat testovacímu a vývojovému programu Fabie WRC. Během tohoto strategického období zaznamenal tým s Fabií WRC první vítězství v rychlostní zkoušce soutěže MS, šesté místo absolutně na Finské rallye a vyhrál také pět národních soutěží v Německu, Finsku a České republice. Tyto zřetelné známky zlepšujících se výkonů byly klíčovými argumenty při rozhodování představenstva o návratu do šampionátu v roce 2005.

Mistrovství světa obsadí tovární tým Škoda Motorsport s vozy Fabia WRC. Detaily ohledně jezdecké sestavy budou oznámeny později.

Na soutěžní scéně reprezentuje Škoda Motorsport celý koncern VW, zatímco ostatní automobilky skupiny pokračují ve svých aktivitách v jiných disciplínách motoristického sportu.

Vratislav Kulhánek (předseda představenstva Škoda Auto): “Jsem potěšen, že celé představenstvo podpořilo návrat týmu Škoda Motorsport do mistrovství světa v rallye. Automobilové soutěže jsou důležitou součástí historie automobilky Škoda Auto. Samotná historie ale není zárukou pro budoucnost. Všichni společně musíme nadále pracovat na udržení významné pozice motoristického sportu pro značku Škoda jako takovou.“

Harald Ludanek (vedoucí technického vývoje Škoda Auto, zodpovědný také za motorsport): “Pod vedením nového managementu v čele s Martinem Mühlmeierem všichni pro účast v příští sezoně velmi tvrdě pracovali. Letošní program vyžadoval velkou dávku osobního nasazení. Nyní je potřeba zajistit, aby se stal motoristický sport zásadní součástí marketingové strategie celé značky, zejména prodejní sítě na našich klíčových trzích v Německu, Francii, Itálii, Španělsku, Velké Británii a také ve východní Evropě a celé Skandinávii.“

Martin Mühlmeier (vedoucí týmu Škoda Motorsport): “Jsem potěšen, že představenstvo z hlediska krátkodobé budoucnosti ocenilo tímto krokem naše letošní úsilí a výkony. Je to pozitivní zpráva pro celé mistrovství světa a jsem si jist, že naši zákazníci a fanoušci z celého světa budou pokračováním projektu Fabia WRC potěšeni stejně jako já. V žádném případě to však neznamená uvolnění. Naopak musíme naše úsilí ještě zvýšit, aby se krátkodobá budoucnost přeměnila ve střednědobou a dlouhodobou.“

Provizorní kalendář MS 2005:
20. – 23. ledna Rallye Monte Carlo
10. – 13. února Švédská rallye
10. – 13. března Mexická rallye
7. – 10. dubna Rallye Nový Zéland
28. dubna – 1. května Italská rallye
12. – 15. května Kyperská rallye
26. – 29. května Turecká rallye
16. – 19. června Rallye Akropolis
7. – 10. července Argentinská rallye
4. – 7. srpna Finská rallye
25. – 28. srpna Německá rallye
15. – 18. září Britská rallye
29. září – 2. října Japonská rallye 13. – 16. října Korsická rallye
27. – 30. října Katalánská rallye
10. – 13. listopadu Australská rallye

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!