Štěstí v neštěstí

Po dvoutýdenní přestávce pokračoval sprintový seriál v Pelhřimově, kde na posádky čekal pátý ročník oblíbené Cebia rally.

Po dvoutýdenní přestávce od předchozího podniku na Kopné pokračoval sprintový seriál v Pelhřimově, kde na posádky čekal pátý ročník oblíbené Cebia rally. Náročné tratě, situované do okolí města rekordů, přivítaly kompletní špičku Mio GPS mistrovství ČR ve sprintrally, jež byla obohacena o několik hostů z „velkého“ šampionátu. S bojovnou náladou odjížděli vstříc pelhřimovské soutěži Lubomír Minařík a Viktor Semela, jejich Škoda Fabia Kit Car se však tentokrát bohužel cíle nedočkala.

Luba s Viktorem dosud startovali v Pelhřimově dvakrát, ani jednou se jim však nepodařilo spatřit cílovou rampu. Zatímco v roce 2005 byla na vině odstoupení porucha servořízení a následný požár jejich Felicie, o rok později valašskou posádku zastavila převodovka dokonce hned na první zkoušce. Pšenka jim nekvetla ani v letošním ročníku, kterého se zúčastnilo celkem 93 soutěžních posádek. V rámci skupiny A diváci před startem očekávali souboj na ostří nože mezi Lubou Minaříkem a Honzou Šlehoferem, startujícím s loňským Minaříkovým mistrovským Puntem. Na první rychlostní zkoušce oba rivaly dělily pouhé tři sekundy ve prospěch Šlehofera, už na dvojce se však situace obrátila. Pilot fiatu chyboval při průjezdu jedné z vesnic a na svého valašského soupeře ztratil skoro půl minuty. Na čtvrté zkoušce pak při stíhací jízdě poslal svůj vůz do stromu a závod pro něj po havárii skončil.

Minařík se tedy mohl radoval ze slušného náskoku a neměl příliš důvodů pospíchat. Do té doby bezproblémový závod však pro něj skončil velmi smolně. „Soutěž jsme měli rozjetou dobře. Po šesté zkoušce nám patřilo první místo ve skupině A a desáté absolutně, přičemž před Honzou Dohnalem, který byl v té době na druhé pozici v „áčkách“, jsme měli náskok sedmnáct vteřin. Bohužel, dva kilometry před cílem sedmého testu nám praskla vzpěra zadního ramene. Do cíle „erzety“ jsme sice dojeli, ale pokračovat dál už nebylo možné. Odstoupení z prvního místa nás velmi mrzí, ale jsme rádi, že se nám auto podařilo v rychlosti asi 130km/h po prasknutí ramene udržet na cestě. Nechybělo moc a skončili bychom v lese. I kdybychom vyvázli ve zdraví, poškození auta by pro nás určitě znamenalo z finančních důvodů konec sezóny. Na druhou stranu jsme opravdu moc rádi, že to tak dopadlo,“ komentoval osudový okamžik Luba.

Valašské posádce po ztrátě cenných bodů nyní patří druhá pozice v tabulce seriálu se ztrátou dvacíti bodů na vedoucího Jana Dohnala. Nic však není ztracené, neboť do konce šampionátu ještě zbývají čtyři soutěže. Ta nejbližší, Rally Prachatice, startuje již za necelé dva týdny a Luboš s Viktorem na její trati nebudou chybět.

Komentářů celkem: 2
6. 8. 2008 14:13
0 0
Skoda ze se zavod nepodarilo dokoncit rozdil cinil misto 3 vterin 5 vterinsmajlík
6. 8. 2008 22:48
0 0
Lubo je to škoda,myslel jsem že do třetice všeho dobrého,nevím proč ti tato soutěž nechce ukázat cílovou rampu.Příští rok to už vyjde.A doufám,že ten bodový náskok je pro tebe správná výzva na mistrovský titul.Držím palec smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!