9. 8. 2008 12:00 − 2647× − 1

Pozorovatel FIA a hlavní komisař přiletí ze Španělska

Pořadatelé Barum rally Zlín znají nominaci klíčových činovníků Mezinárodní automobilové federace FIA.

Pořadatelé Barum rally Zlín znají nominaci klíčových činovníků Mezinárodní automobilové federace FIA, na jejichž hodnocení bude záležet další osud zlínské rally. V roli pozorovatele FIA přijede na osmatřicátý ročník populární barumky poprvé do Zlína pan Jordi Parro Vidal ze Španělska. „Jedná se o jednoho ze čtyř pozorovatelů nominovaných na soutěže mistrovství Evropy. Před nedávnem byl v pozorovatelské funkci na Bohemia rally. Pochází ze slunné Girony na severu Katalánska do Zlína se velmi těší,“ uvedla Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum rally Zlín. Pan Vidal má motoristické kořeny v rodině, neboť jeho otec pořádal závody automobilů do vrchu a v současné době pracuje jako pozorovatel pro závody na okruzích.

Ve funkci hlavního sportovního komisaře přiletí do České republiky pan Xavier Conesa. Podobně jako pan Parro Vidal pochází ze Španělska. „Jedná se o velmi fundovaného činovníka, neboť pravidelně jezdí po soutěžích celého světa. Má mnoho zkušeností a barumku zatím poznal pouze z vyprávění. Loni projevil přání vidět na vlastní oči zlínskou rally, o které slyšel jen slova chvály,“ řekla Regnerová. Dalšími sportovními komisaři jsou Bo Swaner ze Švédska a Tomáš Kunc z České republiky, známý z předchozích ročníků coby činovník péče o jezdce. Letos bude vykonávat poprvé funkci sportovního komisaře. V historii barumky již posedmé zavítá do Zlína technický delegát FIA, jenž bude mít dohled nad technickými záležitostmi rally. Tuto funkci vykoná pan Nassos Papakostas z Řecka. „Hodlá blíže poznat Českou republiku a plánuje i návštěvu hlavního města Prahy,“ uvedla Regnerová.

Bezpečnostním delegátem ASN je Ing. Vladimír Ondroušek, ve funkci hlavního technického komisaře bude působit Stanislav Mrkvan, hlavním časoměřičem je Vlastimil Lobiš. Ve funkci činovníků pro styk s jezdci se představí Wolfgang Gastorfer z Německa a Josef Vrátil z České republiky. Podobně jako v minulých letech budou hlavní činovníci ubytováni v příjemném prostředí zlínské koliby U černého medvěda nedaleko zimního stadionu.

DELEGOVANÍ ČINOVNÍCI/OFFICIALS
Pozorovatel FIA/ FIA Observer: Jordi PARRO VIDAL (E)
Sportovní komisaři/ Stewards of the Meeting: Xavier CONESA – President (FIA)
Bo SWANER (FIA)
Mgr. Tomáš KUNC (ASN)
Technický delegát FIA/ FIA Technical Delegate: Nassos PAPAKOSTAS (FIA)
Bezpečnostní delegát ASN( ASN Safety Delegate: Ing. Vladimír ONDROUŠEK (CZ)
Hlavní technický komisař/ Chief Scrutineer: Stanislav MRKVAN (CZ)
Hlavní časoměřič/ Chief Timekeeper: Vlastimil LOBIŠ (CZ)

Činovníci pro styk se soutěžícími/ Competitors´ Relations Officers: Wolfgang GASTORFER (D), Josef VRÁTIL (CZ)

Komentářů celkem: 1
10. 8. 2008 09:23
0 0
Akorát nevím co v té Praze uvidí když je centrum Barumky ve Zlíně...smajlíksmajlíksmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!