KORSICKÁ RALLYE – DRUHÁ ETAPA

Deváté a desáté místo průběžného pořadí patří po druhém dni Korsické rallye jezdcům týmu Škoda Motorsport Arminu Schwarzovi a Tonimu Gardemeisterovi.

Deváté a desáté místo průběžného pořadí patří po druhém dni Korsické rallye jezdcům týmu Škoda Motorsport Arminu Schwarzovi a Tonimu Gardemeisterovi.

Počasí bylo stejně proměnlivé jako včera a Toni se dnes rozhodl pro měkčí směs pneumatik Michelin, která lépe vyhovuje jeho stylu. Finova jistota vzrostla a výsledek se odrazil jak v dosahovaných časech na jednotlivých rychlostních zkouškách, tak na celkovém umístění. Na prvním měřeném úseku dnešního dne dosáhl sedmého nejlepšího času a na následujícím byl desátý i přesto, že ho postihl defekt a v závěrečné klesající pasáži i nepříjemné krupobití.

Armin se na RZ5 posunul na osmé místo absolutně, ale v následující nejdelší rychlostní zkoušce dne i soutěže se na jeho Fabii WRC porouchalo řazení a přestaly fungovat diferenciály. V poledním servisu byla rychlostní skříň vyměněna, ale veškeré šance na zlepšení výsledku zhatila průtrž mračen na posledních dvou měřených úsecích, která postihla zejména jezdce, startující mezi prvními.

Zítřejší závěrečná etapa se pojede na jih od Ajaccia a povede kolem lesa Chiavari. Na posádky čekají dvě rychlostní zkoušky, z nichž každou projedou dvakrát. Cíl soutěže je naplánován na 14:30 hodin do centra města Ajaccio.

Armin Schwarz: “Asi po deseti kilometrech nejdelší, čtyřicetikilometrové erzety se objevil na čelním skle olej. Táhlo řadící páky se zlomilo a hydraulický olej začal unikat. Zanedlouho přestaly fungovat i diferenciály.“

Toni Gardemeister: “Dnešek začal lépe, protože měkčí směs pneumatik mi dodala přilnavost, kterou jsem potřeboval. Vypadalo to ale, jako bych měl dnes svoji vlastní bouřku, která mě pronásledovala na každém kroku. Na poslední rychlostní zkoušce se nedalo skoro jet, protože auto bylo pořád v aquaplaningu.“

Martin Mühlmeier (vedoucí týmu Škoda Motorsport): “Opět se dnes ukázalo, jak je na tom naše auto v porovnání s ostatními. Nepříznivé počasí ale pracovalo proti našim jezdcům a odrazilo se na jejich celkovém umístění.“

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!