10. 10. 2008 17:13 − 2582× − 3

Martin Bujáček cíl nespatřil

Nadějný uherskobrodský pilot Martin Bujáček se již podruhé v kariéře postavil na start Rally Jeseníky.

Nadějný uherskobrodský pilot Martin Bujáček se v sobotu 4. října již podruhé v kariéře postavil na start Rally Jeseníky. S obvyklým spolujezdcem Štěpánem Palivcem chtěl využít loňských zkušeností s tratí a předvést se v dobrém světle. Téměř celý páteční trénink panovalo deštivé počasí, takže všem účastníkům soutěže bylo jasné, že podmínky na trati budou velmi náročné. V sobotu již tolik nepršelo, přesto bylo hodně mokro a na trati bylo velké množství vytahaného bláta.

„Před startem jsme udělali se Štěpánem nějaké změny v rozpise, a tak jsme byli zvědaví, jak to bude fungovat. Navíc jsem chtěl při závodě poprvé začít používat i brždění levou nohou, takže novinek bylo opravdu dost,“ vyjádřil se před startem Martin.

Závod začal pro posádku Bujáček – Palivec bez problémů, Martin se snažil jet klidným tempem. Inovovaný rozpis napoprvé také seděl velmi dobře. Po první sekci byla posádka absolutně na dvanáctém místě a jako čtvrtá mezi juniory.

V další sekci se Martin rozhodl trochu přidat a výsledkem byly rychlejší časy i posun výsledkovou listinou směrem vzhůru. Po šesté rychlostní zkoušce okupovali Martin se Štěpánem osmou příčku absolutně a stále čtvrtou mezi juniory.

Bohužel na předposlední RZ 8 asi dva kilometry po startu posádku postihla stejná porucha převodovky jako v Pačejově. Tady se ale Martinovi nepovedlo dopravit svého Lancera sedmé evoluce až do cíle, a proto byl nucen odstoupit.

Je škoda, že nás vyřadila opět ta stejná věc, s níž byly problémy i minule, ale to se někdy stane. Další závod už to bude snad OK a dojedeme bez problému do cíle. vyjádřil se Martin ke smůle, která ovšem k rally patří.

„Naším dalším startem by měl být sprint ve Vsetíně. Poslední roky tam byl vždy sníh, tak se necháme překvapit, jak to bude letos. Určitě se bude jednat o velmi těžký závod. Máme to kousek od domova, takže se moc těším,“ řekl Martin k další soutěži, na které se představí.

Komentářů celkem: 3
10. 10. 2008 17:49
0 0
Liboa: 4. srpna????????
10. 10. 2008 17:55
0 0
jáj... fixed smajlík
16. 10. 2008 17:36
0 0
Martine, škoda, snad se povede nějaký hezký výsledek ve Vsetíně. Budu na dálku držet palce smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!