Ondřej Plšek - eWRC.cz
16. 11. 2008 20:42 − 2410× − 11

Rossi druhý na Monza Rally Show

Valentino Rossi skončil v Monza Rally Show druhý za čtyřnásobným vítězem Rinaldem Capellem.

V pátek večer začala letošní Monza Rally Show a první rychlostní zkoušku vyhrál s náskokem pouhých šesti desetin sekundy Piero Longhi před Valentinem Rossim, který se na start postavil s Fordem Focus WRC. Po sobotní etapě se do čela soutěže dostal trojnásobný vítěz Rinaldo Capello, známý hlavně díky svému účinkování v seriálech cestovních vozů. Druhý byl po sobotě již zmiňovaný Piero Longhi se ztrátou dvaceti sekund, Valentino Rossi byl díky hodinám až čtvrtý.

Rinaldo Capello

V neděli byli na programu již jen dvě rychlostní zkoušky. Motocyklový fenomén Rossi obě dvě vyhrál a posunul se tak na konečné druhé místo za vítězného Capella. Ten si tak připsal již čtvrté vítězství na Monza Rally Show, předtím vyhrál v letech 2000, 2004 a 2005. Třetí do cíle dojel Longhi, čtvrtý byl hodnocen Luca Cantamessa s Focusem WRC 08, pátý skončil bývalý pilot F1 Alex Caffi s Peugeotem 307 WRC.

0 0
Ten Doctor holt zná, co dělat... Chtěl bech vidět jestě porovnání rallypilotů na motorce....smajlíksmajlíksmajlík
16. 11. 2008 21:44
0 0
Kdo umí ten umí. Tenhle kluk by zajel asi s čímkoliv smajlík
16. 11. 2008 21:53
0 0
To Skorpion: Jo jo! Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby jel Rossi 3 roky v ms.... Troufam si říct, že určitě v první pětcesmajlík
16. 11. 2008 22:55
0 0
Je po všech stránkách talentem od Boha a strašně důležité je, že ho to baví. V nějakém jiném komentáři k Valemu se objevila úvaha, jestli až přejde do rallye, pojede svět, nebo třeba IRC... Dovolím si vyřknout svůj názor... Rossi se narodil 16. 2. 1979. Příští rok v únoru oslaví třicítku a chce ještě určitě jet dva roky v MotoGP. Pro Dornu je to zdroj publicity a popularity a hned tak ho nepustí, zaplatí mu cokoliv... Pokud ve 33 letech přejde do rallye, ještě toho může dost dokázat, má stále velké a drahé jméno, ale ty roky nesmaže... Z druhé strany není v Itálii tajemstvím, že má s Fiatem podepsanou jakousi smlouvu o smlouvě budoucí pro rallye. Fiat chtěl původně stavět i WRC, ale podle dostupných informací se jim světový šampionát a jeho vývoj vůbec nelíbí, projekt zrušili a naopak jsou nadšeni IRC... Takže? Uvidíme... Mimochodem, rallye zkusil i jeho otec Graciano. Když se po těžké havárii v pětistovkách (myslím že v roce 1982) zotavil, jel několik soutěží v Itálii s vozem Opel Ascona 400, něco později dokonce i s Lancií 037. Pokud mě děravá paměť neplete, jednu soutěž i vyhrál...
0 0
Je to talent na všecko co má motor a nějaký ty kola, jako je třeba Schumacher nebo Loeb. Jak Loeb tak Schumi jsou nebo byli v podstatě nepřekonatelný....smajlík
PS: Ty Fokusy mají naprosto parádní barvy, takle si představuju závodničky....smajlík
16. 11. 2008 23:55
0 0
nic proti umění jezdců F1, všichni to jsou machři... jen toho schumachra sem zatratil v roce 94 po incidentu s Hillem. je to nefér hráč. Loeb je větší star...
17. 11. 2008 04:03
0 0
Škoda že do RoC nejsou zvaní závodníci z motoGP, protože Rossi by podle mě byl jeden z adeptů na vítězství, protože tuhle všestrannost jen tak někdo nemá.
17. 11. 2008 16:23