Ondřej Plšek - eWRC.cz
13. 9. 2014 22:22 − 11662× − 30

Sebastien Ogier vyjednává o nové smlouvě

Loňský mistr světa má údajně velkorysou nabídku od jihokorejského týmu, smlouvu s Volkswagenem dosud nepodepsal.

Ačkoliv Volkwagen Polo R WRC vídáme na tratích mistrovství světa teprve druhou sezónu, tak Sebastien Ogier je u německého týmu již třetím rokem. U Volkswagen Motorsportu začínal totiž již v roce 2012, kdy ještě jezdil s vozy značky Škoda. A právě na tři rok má francouzský mistr světa podepsanou smlouvu, která tak na konci letošní sezóny vyprší.

Původně bylo naplánováno, že prodloužení smlouvy bude oznámeno během Německé rally. Jenže tato soutěž se Ogierovi nevydařila a stejně zatím dopadlo i vyjednávání o novém kontraktu. Dle informací rallye-magazin.de požaduje čerstvě ženatý znatelné navýšení platu, současná smlouva mu údajně zajistila deset milionů euro.

Jenže hodně podobné peníze má u Volkswagenu vydělávat i současná dvojka týmu Jari-Matti Latvala, což se loňskému a pravděpodobně i letošnímu mistru světa moc nelíbí. Přišla mu tak vhod velkorysá nabídka od Hyundai Motorsport, který dospěl k názoru, že dlouhodobě bude levnější si zajistit služby současného nejlepšího jezdce než proti němu bojovat. Volkswagen tak nyní bude muset přijít s lepším návrhem smlouvy, aby mu Sebastien Ogier nakonec neutekl k jihokorejskému týmu.

Komentářů celkem: 30
14. 9. 2014 18:03
0 0
Ale no tak... Za prve uz vas panove vidim, jak kdyz za vami nekdo prijde a rekne ze vam za tu samou praci da x krat tolik jak berete ted tak to bez uvazovani rovnou smetete ze stolu pac jste preci loajalni vuci soucasnemu zamestnavateli. Za druhe, nikde neni napsano ze VW musi nutne Hyundai preplatit, lepsi smlouva neni jen o penezich a jsem si zcela jisty ze Ogi vezme rychlejsi auto v potaz. A nakonec - co ma Ogiho povaha s tim kolik dostane zaplaceno vubec spolecnyho????
14. 9. 2014 18:22
0 0
Tak se nezblázněte, že si tu někdo do pana božskýho rejpne. Beztak zatim tak božskej neni a letos neni o nic moc extra lepší, než Latvala. Nemluvě o tom jaká je ostatní konkurence, to je snad ještě horší než na konci loebovi kariery(konkurenceschopnost ostatních továren a pilotů). Až dá 4-5 titulů v řadě, tak jeho chování už nikdo řešit nebude. A že si říká o peníze je v pořádku, stejně zůstane ve VW tak či tak, neni blázen aby šel do horšího týmu a horší než VW jsou všichni ostatní. To ví dobře i VW, proto vznikla tahle třenice, i vzhledem k Latvalovo letošním výsledkům. Nic speciálního, prostě klasická možnost si poklábosit. smajlík
14. 9. 2014 18:22
0 0
Tiez tak trosku nerozumiem tym reakciam. Je absolutne top, sem tam sa k nemu priblizi Latvala a zbytok sveta je o ligu nizsie, je logicke, ze si zapýta svoje a nikto na to momentalne nema väcsie právo ako on.
14. 9. 2014 18:33
0 0
Tak myslím,že to tu začal pan buzekpar,tím svým komentářem o Latvalovi který byl úplně mimo a já jsem na to jen reagoval,jelikož takovéto braní si do huby nemám opravdu rád...
14. 9. 2014 20:02
0 0
Tak nevím kde si buzekpar bere někoho do huby smajlík Méně paranoie přátelé..
14. 9. 2014 20:12
0 0
Myslím že se tu řeší zbytečný téma, ale asi mají někteří potřebu si zase poklábosit. smajlík Ogier stejně zůstane u VW, neboť ani Ogi ani VW nechtěj od sebe. O zvýšení platu se vyjádřil zřejmě v reakci na nabídku od Hjondé a logicky to s nima řeší. Zaměstnavatel taky nedá víc než je dohodnuto dokud se zaměstnanec sám neozve (vyjma odměn).smajlík A proč mu nedat víc když má na to nárok.
14. 9. 2014 20:28 Upraveno 20:30
0 0
V konečnom dôsledku každý dôležitý zamestnanec niekedy pod zámienkou inej pracovnej ponuky dosiahne navýšenie platu.

Tak, ale, na druhej strane. Pojednávať o tej určite hodnote pragmaticky, či skôr prístupe jazdcov je možné v takej rovine, že možno i tak v rozsahu i ako čisto subjektívnom, tak objektívnom ten samotný prístup jazdca nemení tak pohľad a adaptuje teda určité prvky toho bulváru známeho prevažne z F1, kde sa z cupového závodenia formúl tiež stala taká čistá individuálna záležitosť, ešte s týmito blbými praktikami. VW má odnes titul v značkách, a úprimne kvality jednotky tímu ich nezabezpečili samé. Teda platilo by to skôr v prípade, ak by sa bralo započítavania bodov do tímom spôsobom, že by sa počítalo iba prvé auto značky, či tímu, a ostatné by tak pomyselne "iba brali body a umiestnenia súperom". Praktika známa skôr zo športových áut (a pravda, Ďakujme za to, že sa to ešte nikto neaplikovalo do pravidiel smajlík smajlík , lebo to by ste len potom videli úbytok prihlásených áut. Respektíve na okruhoch sa to vždy aplikovalo vtedy, ak súper nebol schopný na celú sezónu nasadiť všetky autá, teda viac než dve, či tri v niektorých prípadoch. Ale tak body prideľovali naposledy vo FIA GT ešte koncom 90. rokov).

Inak, len tak teoreticky pre srandu. Ak by Ogier skončil u Kórejcov, tak čo myslíte, ako by si rozumel a ustúpil by mu Thierry Neuville ? smajlíksmajlík Ako sa vraví: Opäť by triesky lietali a podľa toho aký sa Neuville zdá byť na vonok salámista by toho Ogiera asi rozdrapilo. smajlík
14. 9. 2014 20:29
0 0
Malá řečnická otázka:Proč šel Neuville k Hundaju?
15. 9. 2014 11:46
0 0
To Hujer : Protože chtěl být 100% továrním jezdcem se vším co k tomu patří a u Fordu (M-Sportu) to nešlo.

Jestli bude brát Ogier 15 mil. EUR ročně nebo 25 mil. je úplně jedno. Na trati RZ mu ty prachy čas nezlepší. smajlík
15. 9. 2014 14:01 Upraveno 14:02
0 0
...ale pánové... Zaměstnanci VW, panu Ogierovi, končí smlouva na dobu určitou, tak se snaží vyjednat si lepší podmínky, tím spíš, že má nabídku na lepší podmínky jinde... navíc po třech letech už se jistě něco naučil, má víc zkušeností, "nějaké ty výsledky" a je přece nesmysl, aby pracoval i nadále za "nástupní plat" - to je úplně normální a každý z nás by to udělal stejně, kdyby byl v jeho situaci. smajlík Každé zaměstnání je obchod, takže když si VW nebude chtít Ogierovy služby "koupit" za lepší peníz, půjde Ogier nabídnout své "zboží" tam, kde mu za něj dají víc... smajlík jen se tu hraje o trochu jiné částky, než které je našinec zvyklý vídat na výplatní pásce smajlík Nic vypovídajícího o povaze, přístupu, rychlosti nebo ceně na trhu... já bych to neřešil... (na závěr dodávám, aby mě tu zase nějaký rýpal neobvinil ze zaujatosti, že nejsem fanoušek pana Ogiera, spíš naopak) smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!