Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
4. 11. 2016 11:46 − 16393× − 30

Malcolm Wilson: Ogier jako jednička by se nám líbil

Po oznámení Volkswagenu se na trhu objevila trojice volných a hlavně kvalitních jezdců. A o jednoho z nich by byl zájem i v M-Sportu.

Krátce po oficiálním potvrzení odchodu Volkswagenu z MS se s "kondolencemi" ozvaly všechny týmy. Tedy skoro. Ticho zavládlo z M-Sportu, který jako jediný přešel VolkswagVen bez komentáře, nic se neobjevilo ani na jeho sociálních sítích a mlčení končí teprve dnes, když se Malcolm Wilson pro autosport.com přiznal, že pracuje na tom, aby do týmu dostal Sébastiena Ogiera a přesvědčil jej, že jeho budoucnost je právě ve Fordu. Wilson se tak bude napodruhé snažit uspět u jezdce, kterého lanařil již v roce 2011, kdy údajně byla dohoda poměrně blízko. "Jsem přesvědčený o tom, že máme auto, které by jej dovezlo k pátému titulu mistra světa," říká Malcolm Wilson.


Foto: www.wrc.com

Jak dále mistr BRC z roku 1994 prozradil, s Ogierem již započal jednání o možném angažmá. "Není žádným tajemstvím, že vždy byl mou jedničkou, co se výběru jezdců týče. V roce 2011 jsme byli blízko jeho podpisu s Fordem a teď udělám vše co bude v mých silách pro to, aby nám podruhé znova neupláchl," říká Malcolm Wilson a pokračuje tím, že Ogier zatím neměl možnost si novou Fiestu WRC vyzkoušet, "už jsme se o tom bavili, ale je zřejmé, že před Sébastienem je stále ještě kopec jednání s Volkswagenem a teprve pak se můžeme bavit kde a kdy si Fiestu vyzkouší."

Původně měla být jezdecká sestava M-Sportu oznámena příští týden, avšak odchod německého týmu změnil plány a ještě si tak počkáme. Podle původní verze měli za M-Sport startovat Ott Tänak a Erik Camilli, s DMackem by jel Elfyn Evans. "Naráz je před námi ještě spousta jednání o tom, kdo s jakým autem v příštím roce pojede. Chtěli jsme sestavu oznámit příští týden, ale to nyní padá. S odchodem Volkswagenu se objevily nové možnosti a z nich je třeba co nejvíce vytěžit. Musíme Sébastienovi s Julienem nabídnout ty správné podmínky, aby se posadili do našeho auta a utvořili s ním vítěznou kombinaci," uzavírá Malcolm Wilson.


Foto: ADM Rally Photography

Jak v závěru svého článku dodává autosport.com, nová Fiesta WRC od zainteresovaných sklízí pochvalná slova, zmínit lze například mistra DTM a světového rallycrossového šampionátu Mattiase Ekstroma, jenž cumbrijskému týmu chválil aeropaket vozu. Teď už jen chybí, aby se objevil pořádný sponzor, přičemž potřebný budget by mohl přinést Ford, který se sice na konci sezóny 2012 oficiálně stáhl, ale v pozadí nadále M-Sport technicky podporuje a tato spolupráce fungovala zatím nejvíce při vývoji Fiesty WRC 2017. S odchodem VW by pak oficiální návrat modrého oválu nebyl vůbec špatně načasovaným… A pak je tu ještě osiřelý Red Bull, který však nutně netrvá na tom, aby okamžitě našel jiný tým, který bude podporovat. Ale jak to bude doopravdy, to napoví nadcházející dny a týdny…

Komentářů celkem: 30
5. 11. 2016 06:11
Upraveno 06:13
0 0
Již delší dobu sleduji jaké hysterie zde vznikly tou "ranou z čistého nebe" tj. odchod VW.
Z toho snad nejde být překvapen,když byly indície již několik měsíců zpět.Ogier půjde k Malcolmovi,to je velká jistota,do Toyoty nepůjde,chce vyhrávat.Zajímavé to musí být i pro jezdce okolo,když čekají jestli budou odstrčeni či nikoliv.Vidím to na Ogi-Ford,Lata-Toyota,Mikeš-Dmack.
Co se týká někým zminovaných budgetů,Ogier ted musí hledět i na jiné možnosti než jen výplata.Rozhodně nebude o chlebu a vodě i když bude u "Dmacku" Chce vyhrávat,potřebuje auto,které to umí.Můj názor je,že Citroen ani Hyundai mu smlouvu nedají.Prostě historie je stále stejná,do WRC nový tým přichází,tak vždy někdo odchází.VW splnil původní plán a odchází,taky nic historicky nečekaného.
Šampionát bude o dost zajímavější a já budu rád,pokud to dopadne jak jsem výše zmínil.
Za mě (at si myslí kdo chce co chce,jako o Prokopovi) to je dobře.
VW pouze sklízí co zasel,nic víc.
Případné Fanatické fanoušky prosím o shovívavost,jejich fanatickému názoru na nečekaný,nechtěný a svět bořící odchod VW jim nechci sahat.Jen mám na to jiný pohledsmajlík
5. 11. 2016 09:21
0 0
Stejně se nakonec vrátí do Citroenu , tak tady nekal vodu Vojtěchusmajlík
5. 11. 2016 14:39
0 0
Kéž by toto vyšlo, přeju Malcolmovi aby vyhrál titul, i za cenu že bude muset kousnout Ogiho smajlík
6. 11. 2016 02:57
0 0
The Show Must Go On, exit VW bude pro MS spíše přínosem (šampionát se stane zajímavějším, protože bude vyrovnanější)
6. 11. 2016 08:49
0 0
Opravdu? Takhle se tu někteří třásli na odchod Loeba, že to konečně bude vyrovnané a jaké ,,překvapení" nastalo, když se nic nezměnilo - je tu další dominující jezdec. A schvalně píšu jezdec, nikoliv tým. Ano, Polo je zřejmě ze současných WRC nejdál, ale nevšiml jsem si, že by celou sezonu byla kompletní bedna obsazená VW. A jsem přesvědčen, že Ogier bude vyhrávat dál, nezávisle na tom, v čem bude sedět (pravda, u Toyoty bych trochu strach měl). Takže ano, po čtyřech letech, nebude mít VW pohár konstruktérů, ale individuální titul zůstane s velkou pravděpodobností ve stejných rukou.
6. 11. 2016 10:43
0 0
Mattias Ekstrom oznamil, ze příští rok jede jeho tym WRX se ctyrmi vozy. Nepreorientuje se nahodou nekdo z rally? Ja o moc rallycrossovych jezdcu bez angazma nevim.
6. 11. 2016 12:38
0 0
Původně napsal MPI
Opravdu? Takhle se tu někteří třásli na odchod Loeba, že to konečně bude vyrovnané a jaké ,,překvapení" nastalo, když se nic nezměnilo - je tu další dominující jezdec. A schvalně píšu jezdec, nikoliv tým. Ano, Polo je zřejmě ze sou...

Souhlas. Nemyslím, že by změna vozu měla Ogiho nějak dramaticky znevýhodnit, ale myslím, že ta dominance nebude tak výrazná.
6. 11. 2016 14:58
Upraveno 15:00
0 0
Na odchod Loeba jsme se třásli kvůli tý výsledkový velenudě, která tu skoro 10 let panovala. Nevidim na tom nic divného. Pamatuju rally, že byla napínavá a každej rok se jelo o titul. To posledních 13 let neexistuje a tenhle sport je tím hodně shozenej dolů. Nedivím se odlivu fanoušků, koho by to taky bavilo, dokolečka dokola.....Ogier taky dominuje, ale rozhodně ne tolik jako Loeb. To, že VW končí je v podstatě jen dobře, protože VW je jasně nejlepší tým a nejrychlejší auto. Takže sice přijdeme o "elitu", ale na druhou stranu se síly víc vyrovnají. A nebo taky ne... smajlík
6. 11. 2016 18:11
0 0
6. 11. 2016 18:51
0 0
Shacki tu někde psal, že u Hjondé se nechali slyšet, že VWýprodej je nechává v klidu...
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!