Ondřej Plšek - eWRC.cz
5. 5. 2009 12:22 − 3186× − 63

Turbomotory již příští rok?

Zmatky ohledně budoucnosti mistrovství světa v rally vesele pokračují, ke změně motorů může dojít výrazně dříve.

Diskuze ohledně nových motorů pro vrcholnou kategorii mistrovství světa nadále pokračují. Při společném zasedání se zástupci továren shodli, že k přestupu na nové turbomotory o obsahu 1,6 litru by mohlo dojít již v příštím roce.

Původně se počítalo s tím, že tyto motory budou v MS nasazeny až od roku 2013 – do té doby se počítalo s atmosférickými dvoulitrovými motory ve vozech S2000, které nahradí vozy WRC.

Například Citroen již pozastavil práci na vývoji atmosférického dvoulitru a vyčkává stejně jako ostatní účastníci schůzky na zasedání Světové rady. To je na plánu v červnu a snad už definitivně vyjasní budoucnost mistrovství světa v rally.

rallye-magazin.de

Komentářů celkem: 63
6. 5. 2009 12:52
0 0
Pawle: Pawle, buď mi přijdeš jako paranoik, nebo jako nalafabet. Já totiž ve všech příspěvcích pod tímto článkem píšu prakticky to stejné co ty. Zkus si to alespoň přečíst, když už tak plameně komentuješ. Pak to zkus prosím znova. Jinak děkuji za vysvětlení o čem je rally, a že se mi líbí jen wrc. Díky, mám odjety tři závody v kategorii A5, jeden v N4 a jeden v historikovi. Jel jsem v závodních vozech od N1 přes WRC až po "B". Opravdu si se trefil, fakt nevím o čem jízda v rally autě mimo wrc je. Přeji příjemné probuzení smajlík
6. 5. 2009 13:49
0 0
S Mravenczem jsme se nepochopili. Timto se mu omlouvam. Slibuju, ze uz nebudu na nic reagovat po 23 hodine v polospanku
7. 5. 2009 12:34
0 0
Tak na Targa Florio na Sicilii pojede Tobia Cavallini s P207 R3T. Jsem zvedavy, jak mu to pojede. Je videt, ze 1.6 turbo opravdu lze do auta kategorie S2000 zabudovat (tim netvrdim, ze je to stejna kastle, vychozi auto je stejne) a Peugeot tim muze mit maly naskok.
Ale jinak si myslim, ze by tyto motory do MS meli zavest, ale pozdeji, pristi rok mi prijde jako nestihacka.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!